Dětský den Provodín červen 2011 a 2012 - vození na konících

 

Ponici_prichazeji

 

Dne 4. června se konal Dětský den v obci Provodín, kterého se účastnili naši poníci a klisna Lajka.

 

Na této stránce naleznete menší a větší prezentaci ke stažení, fotky jsou umístněny zde.

 

V roce 2012 jsme již vozili na všech našich ořích, už nyní se těšíme na další rok.

 

 

Provodínská štrapanda červen 2011 a 2012

 

Strapanda_2011

 

Dne 11. června se konal pravidelný pochod, který pořádá obec Provodín. Čtrnáctikilometrové túry se účastnily naše klisničky Stáňa a Lajka, které byly dekorovány Poutním listem.

V dalším roce jsme již řádili v plném počtu, pro koníky již 10 či 20km pochod není žádný problém, setkání s vrčícími motorkami a náklaďáky dopadlo na výbornou, takže na letošní prázdniny jsou lumpové již plně připraveni. Fotky ze štrapandy naleznete zde.

 

Poutni_list_Stana_zmenseny

 

Poutni_list_Lajka_zmenseny

 

Návštěva z Mateřské školy Sovička 22. června 2011

Deti_MS_Sovicka

 

22. června nás navštívily děti z Mateřské školy Sovička v České Lípě, zajezdili jsme si na konících, udělali ohýnek, prozkoumali tee-pee a pořádně se vyřádili na houpačce a pískovišti. Fotky jsou umístěny zde.

Návštěva z Mateřské školy Provodín 10. října 2012

MS Provodin

 

Školka z naší obce Provodín se těšila na koníky, děti si vyzkoušely nasedlání a nauzdění a poté se povozily na malé poničce Stáničce. Více fotografií naleznete zde.

Návštěva Základní školy Provodín 22. května 2013

ZS Provodin

Školáci z Provodína si poslechli informace o našich konících a poté samostatně vyčistili, nasedlali a nauzdili Stáničku s Matýskem. Fotografie na zahradě a posléze i při vyjížďce naleznete zde.

 

 

Návštěva Domov Sluneční dvůr 13. června 2013

Dámy z domova Sluneční Dvůr Jestřebí nás poctily svojí návštěvou, vyčistily a nakrmily všechny koníky. Na jízdu se sice necítily, to však určitě neumenší jejich zážitky zdokumentované zde.

Slunecni dvur a Stana

 

 

Návštěva ZŠ Provodín 20. prosince 2013

 

Před novoročními prázdninami se na koníky přišly podívat děti ze ZŠ Provodín, nakrmily a vyčistily oba poníky a s Palečkem si vyzkoušely jízdu v okolních lesích. I přes led na cestě k lesu se nikomu nic nestalo a všichni jsme si jízdu užili

 

Navsteva ZS Provodin

 

Jízda druhé a páté třídy Základní školy Neratovice poblíž Máchova jezera duben 2014

 

 

Koncem dubna si žáci ZŠ Neratovice užívali týden školy v přírodě v blízkosti Máchova jezera, naše holky Stánička a Lajka si udělaly výlet a každého povozily, zkušenější účastníci si vyzkoušeli i cval. Tentokráte jsem již vodil v kompletní indiánské výbavě, jen mokasíny se ještě dokončovaly. Pár foteček je k nalezení zde.

 

Jizda ZS Neratovice

 

 

 Dětský den Provodín červen 2014 - vození na konících

 

 

1. června se u nás konal tradiční dětský den, tentokráte dorazily naše holky Stánička s Lajkou, aby děti pořádně povozily. Účastníků bylo letos obrovské množství, nápor ale obě holky zvládly a za to si zasloužily spravedlivou odměnu. Více fotek máme zde.

 

Lajka detsky den

 

 

 

 Jízda na koních červen 2014 Mateřská škola Provodín a Okna

 

Začátkem června navštívily děti z MŠ Okna naši školku v Provodíně, jako překvapení měly připravenou jízdu na poničce Stáničce. Naše malá holka akci krásně zvládla, i když dětí bylo kolem šedesáti, naštěstí mrkvičkový doping jí udržel ve formě po celou dobu. Více fotek máme zde.

 

 

Jizda MS Provodin a Okna

 

 

 

Dětský den Provodín červen 2015 - vození na konících

 

Na letošní dětský den jsme lapli všechny čtyři lumpy a vyplatilo se, krátce po ukončení prvních her včetně zajímavé hasičské pěny se na nás valil nápor jízdychtivých dítek. Počasí vyšlo, vedro se udělalo až v druhé půlce jízdy, takže věříme, že se naše tříhodinová akce účastníkům líbila. Více fotek naleznete zde.

 

DD indián mrkvička

 

 

Indiánský den Doksy srpen 2015 - městské slavnosti

 

Společně s několika táborníky jsem se účastnil indiánského dne jako účinkující, užili jsme si povídání o týpí, válečné a orlí tance, lukostřelbu i nejrůznější hry, které hrajeme s táborníky. Akce opravdu stála za to, parádně jsem si odpočinul, chyběli jen naši koníci, kteří ovšem museli sbírat síly pro další turnus letních táborů. Ve fotogalerii jsou ty nejzajímavější momenty.

 

Orli tanec

 

 

 

Návštěva Základní školy Provodín 1. října 2015

 

Začátkem října nás navštívila školní družina o pětadvaceti dětech, což je více, než o táborech. Rozdělili jsme se na skupiny, jedna se šla podívat do týpí, další střílela z luku a třetí řádila na ponících. Fotografie z akce naleznete zde.

 

statek 007

 

Návštěva Základní školy Klíč červen 2016

 

Několik dnů před zahájením letních táborů se u nás ukázaly děti ze ZŠ Klíč v České Lípě. Rekord návštěvníků byl opět překonán, naštěstí i dvacet devět dětí se k nám vešlo a po přípravě poníků jsme vyrazili směr Máchovo jezero. Poníci vydrželi neustálé švitoření bez problémů a cesta se jim viditelně líbila, snad takoví budou i o táborech. Další fotky z akce jsou k vidění zde.

 

ZS Klic 2016

 

 

Dětský den v Jestřebí září 2016

28. září ve státní svátek se v nedaleké obci Jestřebí konal dětský den. Malá Stáňa se potřebovala trochu protáhnout, s radostí souhlasila s vozením dětí a byla dostatečně posilněna různými dobrotami, akci krásně zvládla a na pastvinách si navrch dala čerstvé švestky. Fotky z akce naleznete v naší fotogalerii právě zde.

 

Detsky den Jestrebi 2016

 

 

Dětský den v provodínské školní družině  2017

Začátkem června se konal dětský den tentokráte v areálu školy, kromě sportovního luku jsme vzali i naše malé řechtáky. Stánička ve vedru nebyla ve své kůži, druhý den ovšem jezdila jak divá a naopak překvapil Máťa, který s dětmi uháněl z kopce do kopce. Více v naší galerii.

 

Matysek detsky den

 

Dětský den v provodínské školní družině  2018

Jestřebský dětský den jsem tentokrátě o víkendu nemohl zvládnout, malá Stánička vše vynahradila na školním pozemku. Užila si i hasičskou pěnu, koupání není zrovna její hobby, ale ta jí zaujala jak se patří.

Detsky den sd 2018

 

 

 

Návštěva školní družiny ZŠ Provodín a Jestřebí 2022 a 2023

Pravidelně nás navštěvují děti ze školní družiny a vždy si vyjedeme do okolních lesů, kromě obou poníků už si některé troufnou i na větší lumpy, Paleček je pro většinu z nich stále příliš mohutný, ale klisna Lajka se svojí milou povahou je ideální.

 

Uložit
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout všechny
Další informace
Cookies
Unknown
Unknown
OK
Odmítnout