Zajímavosti z mého života

 

V této sekci naleznete něco o mých zálibách, třeba Vás také osloví. Bude zde něco o stepních národech a na první pohled polodivokém způsobu života plus něco z báječného světa počítačů a počítadel. Nenechte se zmát zdánlivě nesouvisejícími zálibami, opak je pravdou. Když jsem jako ajťák denně dojížděl do zaměstnání, vážil jsem parádních 96 kg a vyskočit bez třmenu na koně opravdu nebylo v mých silách. Teď jsem ajťák i koňák v jednom, vážím 80 kg, na řechtáka vyskočím, na kopec vylezu a ještě se s vejskotem sklouznu dolů, do jeskyně se vejdu, mám čas si vařit mé oblíbené masíčko, škvařit parádní škvarky, připravovat pampeliškové, švestkové, šípkové víno i medovinu a na druhou stranu mám čas nejen na administraci linuxových serverů, ale konečně také na programování v C, C++, TADS, FreePascalu, Pythonu, Adě, PHP a já nevím v čem ještě jiném a světe div se, ono to funguje.

 

 

Je super vyzkoušet si oba tyto na první pohled odlišné světy. Zjistil jsem, že je ideální makat rukama i svojí škeblí zároveň, to tělo vypadá opravdu lépe a pořádná bederní rouška nebo skotský kilt pak sedne ještě o krapet lépe, než dříve. Když si jeden zvykne na spaní venku i v zimě, je to také paráda a ještě lepší s vědomím, že to dokážeme opravdu všichni, ne jen nějací vyvolení otužilci, jde jen o přizpůsobení svého těla. Tyto zkušenosti mi daly poznání, že k životu nutně potřebuji jen se něčeho najíst a mít kam hlavu složit, to ostatní je opravdu jen ostatní a slouží k mému dalšímu a nutno dodat velmi zajímavému vývoji. Miluji technologické hračky, jen nesmějí být mým pánem, takže nemám problém u škvaření programovat databázi a pak jít s poníkem pro děti do školy. A ta hrůza, nebýt měsíc na Facebooku nebo si na dovolenou nebrat mobilní telefon, je to zvláštní, ale nezahynul jsem a žiji dále ...

 

 

Takže podobné informace a zkušenosti zde naleznete, snad někomu pomohou nebo jej inšpirují třeba k vlastní tvorbě. Tento zajímavý život mi krásně ukázal, že nic není černobílé, ani dobré nebo špatné, ale takové jaké to je, což přijímám s klidem a pokorou, protože svůj osud asi opravdu nezměním a postupem času po tom už ani netoužím. I když to tak na první pohled může vypadat, nehledejte přírodního polodivocha ani zachránce světa před tím ošklivým buržujem nebo zlobivým soudruhem, jsem jen obyčejný bezvýznamný člověk, který si žije svůj vlastní život a touží jen po dalších zkušenostech. Jůů, to je ouleva, nemuset mít masky do práce, pro přátele, pro nepřátele, pro zákazníky, zkuste to taky a třeba Vám to sedne. A pokud ne, taky dobře, každý máme svojí cestu a pokud nám je hej, co více chtít.

 

 

Je velmi zajímavý pocit, že mohu např. jízdou na koní udělat druhému radost, to jsem ve firmě neznal, tam šlo samozřejmě jen o zisk a není to nic špatného, takto náš systém funguje a potřebujeme to pro náš vývoj. Teď také potřebuji peníze, nemá smysl okecávat realitu, protože rodina a hypotéka zadarmo nejsou, díku tomuto malému nadhledu je ale peněz přesně tolik, kolik jich potřebuji, ani více, ani méně, opravdu na tomto stylu života něco bude. I proto mě kromě koní chytla např. tvorba vína, někoho podarovat vlasním výrobkem nebo naprogramovanou hrou či aplikací je prostě bájo.

 

 

Zdravý nadhled a všeho s mírou je také bájo věc, poté se žije tak nějak lehčeji a lépe. Možná proto mi tak sedne přezdívka Kroužící orel, na jednu stranu kroužit v oblacích, ale ne moc vysoko a z ničeho si nic nedělat, ale dokázat také přistát na zem a klidně na ní z nebeských výšit hodit pořádný bobek prostě nemá chybu.

 

 

 

 

 

 

Kour jde ven